Jak wydobyć z siebie piękno – poradnik krok po kroku

Kiedy pragniemy poprawić coś w naszym wyglądzie, musimy się zastanowić, do kogo tak naprawdę należy zwrócić się o pomoc. W zależności od potrzeb i oczekiwań korzystamy z różnego rodzaju usług dostępnych w salonach urody lub klinikach medycyny estetycznej. Wbrew powszechnemu przekonaniu na ten temat, usługi kosmetologiczne, kosmetologia estetyczna i zabiegi chirurgii plastycznej, to trzy zupełnie inne sprawy. Zanim więc udamy się do najbliższego salonu urody, żeby dokonać korekty nosa, warto zorientować się nieco w temacie.

Chirurgia plastyczna zajmuje się zabiegami całkowicie zmieniającymi nasz wygląd, wymagającymi konkretnej ingerencji w strukturę ciała. Z kolei medycyna estetyczna, wykorzystując naturalne zdolności regeneracyjne skóry, poprawia jej kondycję, zapobiegając jednocześnie jej starzeniu, a także powierzchownie zakrywając efekty upływu czasu. Natomiast kosmetologia, stosując niemal bezinwazyjne metody działania, zajmuje się leczeniem oraz pielęgnacją włosów, skóry i paznokci.

Od czego zacząć?

Do kosmetologa możemy się zwrócić z niemal każdym problemem natury dermatologicznej. W naszym salonie wykonujemy zabiegi z zakresu mezoterapii igłowej polegające na wprowadzaniu bezpośrednio do skóry właściwej aktywnych składników odżywczych wspomagających jej regenerację. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego wykonywany dermapenem zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jego efekty – powalające. Wykorzystujemy wysokiej jakości preparaty odżywcze NCTF oraz Aquashine, które znacząco poprawiają kondycję skóry, wykorzystując przy tym jej naturalne zdolności regeneracyjne. Kosmetyczka w naszym salonie na Pradze-Południe kompleksowo zadba o każdy rodzaj skóry, dostosowując się indywidualnie do każdego klienta.

Z takim efektem nam do twarzy…

Kiedy pragniemy prezentować się na co dzień zjawiskowo, warto pokusić się o tak zwany makijaż permanentny. W salonie na południowej Pradze makijaż ust i brwi wykonujemy metodą, która wygląda bardzo naturalnie. Ten zabieg zapewnia długotrwały efekt – permanentny makijaż może się utrzymać na twarzy od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Dobrze wykonany make-up podkreśla rysy twarzy, uwypuklając jej zalety, tuszując jednocześnie niedoskonałości – pozbędziesz się w ten sposób wszelkich asymetrii i wydobędziesz naturalne piękno.

Uwodzicielski wzrok – coś dla każdej z nas

Na specjalne okazje i na co dzień – przedłużanie rzęs to całkowicie bezinwazyjny zabieg, dlatego można mu się poddawać regularnie. Polega on na doklejeniu do prawdziwej rzęsy jej syntetycznego odpowiednika. Zabieg wykonuje się w bardzo komfortowych warunkach – klientka leży wygodnie na kozetce, podczas gdy kosmetolog dokleja do każdej pojedynczej rzęsy pożądaną liczbę sztucznych. Przedłużanie rzęs w naszym warszawskim salonie jest bardzo tanim zabiegiem, który warto powtarzać regularnie, najlepiej raz w miesiącu – tyle mniej więcej utrzymują się sztuczne rzęsy na naszych powiekach. Ciekawą alternatywą dla przedłużania może okazać się lifting naturalnych rzęs polegający na podkręceniu ich u nasady oraz trwałym wymodelowaniu ich kształtu. Podczas zabiegu stosuje się dodatkowo BOTOX, czyli preparat wzmacniający strukturę rzęs oraz powodujący ich pogrubienie. Lifting może być również wykonywany na brwiach w celu zdyscyplinowania włosków.

Olśniewające stopy na lato i nie tylko

Latem chętnie zakładamy lekkie obuwie z odkrytymi palcami, dlatego dobrze jest zadbać o to, żeby nasze stopy prezentowały się wyjątkowo. Warto zatem przeprowadzić kompleksowy pedicure – nasz warszawski salon na Pradze-Południe wykonuje go kwasami Callus, czyli najbardziej zaawansowanymi technologicznie substancjami pomagającymi pozbyć się zrogowaciałego naskórka bez konieczności moczenia stóp. Dzięki jednej wizycie będziesz gotowa na to, by zachwycić wszystkich wokół. Creative Atelier to miejsce, w którym kompleksowo dbamy o urodę, wydobywając jej piękno.