Specjalnie dla kobiet…

Zadbane dłonie to podstawa dobrego wyglądu. Chociaż coraz częściej w salonach kosmetycznych można spotkać mężczyzn dbających o swój wizerunek, to jednak niektórym zabiegom stylizacyjnym w zdecydowanej większości poddają się jedynie kobiety – stanowią one znaczną część klienteli salonów kosmetycznych. Paniom zależy zarówno na poprawie kondycji płytki paznokci, jak i na ich wyglądzie. Obecnie na rynku kosmetologicznym dostępnych jest całe mnóstwo rozwiązań poprawiających urodę dłoni i paznokci: od utwardzania, przez manicure japoński, aż po przedłużanie – każde wykonywane jest inną techniką i zapewnia zupełnie inny efekt.

Kiedy zależy nam na czasie

Najwygodniejszym oraz zapewniającym długotrwały efekt rozwiązaniem jest zastosowanie bazy hybrydowej. To najmniej inwazyjna metoda wzmacniania płytki paznokciowej polegająca na nałożeniu jednej lub dwóch cienkich warstw tak zwanej hybrydy (czyli – upraszczając – połączenia lakieru z żelem) bezpośrednio na paznokcie. Hybryda wygląda podobnie jak tradycyjny manicure, natomiast wykazuje się niemal taką samą trwałością, co żel. Jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które cenią sobie czas i pieniądze, ponieważ wykonanie jej trwa o wiele krócej i jest tańsze od przedłużania metodą żelową lub akrylową. Lakier hybrydowy stanowi także doskonałą bazę do tworzenia na paznokciach wielu ciekawych wzorów, które można uzyskać rozmaitymi technikami – jedną z nich jest technika aerograficzna.

Specjalistyczne narzędzie

Dzięki wykorzystaniu aerografu można osiągnąć dosłownie każdy, nawet najbardziej wymyślny efekt – jedyne ograniczenie stanowi nasza wyobraźnia. Czym jednak jest aerograf? To urządzenie przypominające miniaturowy pistolet doskonale mieszczący się w dłoni. Za sprawą sprężonego powietrza stylistka rozpyla aerografem farbę na powierzchni paznokcia, tworząc doskonałe wzory zarówno na hybrydzie, jak i paznokciach żelowych lub akrylowych. Dla uzyskania ciekawych geometrycznych kształtów wykorzystać można specjalne szablony, jednak przy odrobinie wprawy można również nakładać farbę bez użycia wzorów bezpośrednio na paznokieć, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie efektu ombre, czyli delikatnego cieniowania kolorów. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pań ceniących sobie oryginalne stylizacje, ponieważ kombinacji odcieni jest naprawdę wiele – w zasadzie nie mają one końca.