Ważna jest dobra motywacja…

Kiedy wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wszystkie gorączkowo zaczynamy myśleć o poprawie naszych sylwetek tak, żeby bez kompleksów móc wskoczyć w strój kąpielowy i udać się na ulubioną plażę w celu przyciągania wzroku ciekawskich mężczyzn i zazdrosnych kobiet. Wbrew pozorom to wcale nie zbędne kilogramy wprawiają nas w zakłopotanie, ale zalegająca pod naszą skórą warstwa cellulitu. Żeby jednak móc skutecznie z nią walczyć, trzeba najpierw zrozumieć, czym tak naprawdę jest i skąd bierze się to, co lekarze nazywają chorobą tkanki łącznej…

Skuteczna walka z celulitem

Cellulit to faktycznie patologiczna zmiana w naszym ciele wynikająca najczęściej z zaburzeń hormonalnych występujących u kobiet w różnym wieku. Objawia się pofałdowaniem powierzchni skóry na udach, pośladkach, a także na ramionach. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby walki z cellulitem – poza dostosowaniem diety i ćwiczeniami fizycznymi, najskuteczniejszą metodą usuwania tak zwanej pomarańczowej skórki są dremomasaże. Mają one doskonałe właściwości lecznicze pozytywnie wpływające na kondycję skóry oraz likwidujące lub znacznie obniżające poziom tłuszczu w tkance łącznej. Zabiegi są bardzo przyjemne, a przy tym wykazują się wysoką skutecznością. Inną bezinwazyjną metodą walki z cellulitem jest liposukcja ultradźwiękowa, która wykorzystuje potencjał fal ultradźwiękowych w kształtowaniu sylwetki.

Jak to jednak działa?

Dermomasaże służą ujędrnianiu powierzchni skóry – za pomocą specjalnej głowicy urządzenia skóra jest jednocześnie zasysana i poddawana masażowi, dzięki któremu tkanka tłuszczowa zostaje rozbita, a sylwetka ulega wygładzeniu. Zabieg poprawia krążenie krwi, reguluje produkcję kobiecych hormonów – estrogenów, obniża retencję wody, czyli nadmierne gromadzenie jej w organizmie, a także pobudza skórę do naturalnej regeneracji. W celu uzyskania zadowalającego efektu zaleca się przeprowadzenie od kilku do kilkunastu kuracji, najlepiej dwa razy w tygodniu. Następnie – dla utrzymania rezultatów – warto powtarzać zabieg około jednego razu w miesiącu.

Natomiast liposukcja ultradźwiękowa to zabieg mający na celu rozbicie zalegającej pod skórą tkanki tłuszczowej – to świetna alternatywa dla usuwania tłuszczu przy użyciu skalpela. Za pomocą wywołujących efekt mikromasażu fal ultradźwiękowych stymuluje się rozpad komórek tłuszczowych, które są następnie wydalane z organizmu naturalną drogą razem z moczem. Dlatego do każdego zabiegu należy się odpowiednio przygotować, przyjmując przez parę dni zwiększoną dawkę płynów, najlepiej wody w ilości około litra do półtora. Obydwa zabiegi są wyjątkowo skuteczne, a ich efekty zauważalne są niemal natychmiast.