Przed wizytą u fryzjera

Ślub, urodziny, wyjazd na wakacje czy wieczorne wyjście na drinka z koleżankami – każdy powód jest wystarczająco dobry do tego, żeby zaszaleć z nową fryzurą. Wszystkie potrzebujemy czasem jakiejś zmiany… i nie ma co się z tym kryć. Zanim jednak wybierzemy się do ulubionego salonu fryzjerskiego, dobrze jest się zastanowić, jakiego mniej więcej efektu oczekujemy. Trzeba przy tym pamiętać, że nie każde z naszych życzeń zostanie spełnione, ponieważ to, co zaproponuje nam nasz fryzjer, zależne jest od rodzaju naszych włosów – od ich gęstości, długości, obecnego koloru, a także od tego, w jakiej są one kondycji.

Klasyczna koloryzacja czy dekoloryzacja?

Kiedy przychodzi czas na zmiany, do wyboru mamy dwie opcje: koloryzację lub rozjaśnianie. Na czym polega różnica? Otóż obydwa zabiegi polegają na modyfikacji koloru włosów, przy czym koloryzacja pozwala zmienić odcień jedynie o kilka stopni, natomiast przy rozjaśnianiu możemy zaszaleć – spokojnie da się przejść z brązu do blondu, jednak nie każdy typ włosa się do tego nadaje. Przy ciemniejszych włosach można zastosować częściowe rozjaśnianie, czyli ombre – fryzjer rozjaśnia jedynie końcówki, podczas gdy nasadę włosa pozostawia w ciemnym kolorze. Z kolei sombre to efekt delikatnego rozjaśniania opartego na mniejszym kontraście niż ombre. Najbardziej jednak naturalnym sposobem koloryzacji jest flambayage, dzięki któremu włosy wyglądają jak po letnich kąpielach słonecznych.

Keratynowe prostowanie i rekonstrukcja włosów

Wbrew powszechnej opinii zabiegi keratynowe wcale nie mają na celu wyprostowania włosów, lecz ich regenerację. Kuracja keratynowa bogata jest w środki odżywcze, takie jak witaminy, białka i oleje, które znacznie poprawiają kondycję zniszczonych włosów – efekt wygładzenia jest jedynie czymś w rodzaju skutku ubocznego. Skutku, którego pożąda wiele kobiet. Jeśli masz zatem suche, łamliwe i puszące się włosy, keratynowe prostowanie włosów, wykonywane w naszym salonie na Pradze-Południe jest właśnie dla Ciebie.

Problem zbyt krótkich włosów

Jeśli od dłuższego czasu nieskutecznie próbujesz zapuścić przepiękne, długie włosy, powinnaś zdecydować się na prawdziwy hit – przedłużanie włosów. Nasz warszawski salon oferuje zabieg, dzięki któremu podczas jednej wizyty można wydłużyć fryzurę nawet o 60 centymetrów! Przedłużanie wykonujemy najnowszą metodą top-one, która nie niszczy włosów i jest obecnie najskuteczniejszą stosowaną w fryzjerstwie techniką gwarantującą niezwykle naturalny efekt. Należy pamiętać o tym, że minimalną długością włosów zapewniającą optymalny rezultat przedłużania jest 15 centymetrów.

Dla każdego coś dobrego

Nasz salon fryzjerski zapewnia kompleksowe usługi – przeprowadzamy również solidną rekonstrukcję włosów zniszczonych oraz bardzo modną w ostatnich sezonach tęczową koloryzację. Niegotowa na tak radykalną zmianę? Spokojnie, rozświetlimy też każde włosy, stosując tradycyjny balayage. Możliwości jest naprawdę wiele – jeśli jednak nadal nie masz pomysłu, bez obaw, nasz fryzjer służy zawsze życzliwą radą!